עיסוי הקרקפת

עיסוי הקרקפת

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני!

זה לא סתם טרנד – כי השמועות מספרות שמדובר על שיטה לעידוד צמיחת השיער, זאת לצד יתרונות נוספים – נכון, מדובר על עיסוי קרקפת. זה אולי נשמע כמו משהו מורכב, אבל האמת היא שזה ממש פשוט, וכל אחד יכול לעשות זאת בבית, בכל זמן נתון, והיתרון הוא שלא חייבים עזרים מיוחדים (למרות שאפשר). ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת על עיסוי קרקפת, ועל הקשר להצמחת השיער, כולל כמה טיפים חשובים וטובים.

כל הסיבות לבצע עיסוי קרקפת

יש לא מעט סיבות טובות לעסות את הקרקפת באופן שוטף, ובייחוד על בסיס יומי. הנה כמה סיבות טובות, שאולי יגרמו לכם להתחיל לבצע עיסויי קרקפת כבר היום:

 • זרימת דם מוגברת לאזור הקרקפת – עיסוי קרקפת מסייע להגביר את זרימת הדם לאזור. למה זה טוב? ובכן, באמצעות הגברת זרימת הדם לקרקפת, ניתן לעודד את צמיחת השיער, ולחזק את השורשים.
 • הפחתת סטרס ומתח – כמו בכל עיסוי, גם עיסוי הקרקפת עשוי לסייע בהפחתת סטרס ומתחים, והרי ידוע שסטרס משפיע על נשירת השיער.
 • ייצור סבום – סבום הוא למעשה חומר שמופרש מהקרקפת, והוא שומר על קרקפת בריאה. עם זאת, כשאתם חופפים את השיער, ובייחוד אם זה מתבצע בתדירות גבוהה – אתם מסירים חלק מהסבום. מעבר לזה, שימוש במוצרי שיער שונים יכולים לסתום את הנקבוביות, זאת בהנחה והם באים במגע עם הקרקפת. פעולת העיסוי מסייעת להגביר את ייצור הסבום בקרקפת, מה שתורם לבריאותה.
 • עידוד צמיחת השיער – אחרי שמנינו את יתר היתרונות, כמו זרימת דם מוגברת לקרקפת והפחתת מתחים, שיש להם קשר לזירוז צמיחת השיער, מתבקש שנכתוב גם על עידוד צמיחת השיער, ופה נעצור לציין שכדי לסייע לשיער שלכם לצמוח, חשוב לבצע עיסויי קרקפת בתדירות גבוהה, ואפילו מידי יום. ישנם מחקרים שמעידים שעיסוי על בסיס יומי עשוי לסייע באופן ניכר, בייחוד אם העיסוי נמשך מספר דקות. עם זאת חשוב לשים לב שלא כל טכניקות העיסוי (עליהן נפרט בהמשך) מתאימות לעיסויים יום יומיים.

איך אפשר לעסות את הקרקפת באופן עצמאי?

אז כדי לעסות את הקרקפת, אין באמת צורך בעזרים מיוחדים (למרות שאפשר ואפילו רצוי), ואפשר לבצע את העיסוי באופן עצמאי.

יש כמה וכמה טכניקות מצוינות לעיסוי הקרקפת, כשבחלקן יש שימוש באצבעות בלבד, חלקן בסיוע של מכשירי עיסוי וכמובן שניתן להוסיף שמנים טבעיים ייחודיים.

 • שימוש באצבעות בלבד – תוכלו להשתמש באצבעות שלכם לביצוע העיסוי, כשאפשר לעשות זאת בכמה דרכים כמו: לדמות פעולת חפיפה רק באופן יותר איטי, להניח את האצבעות על הקרקפת, לעסות בעדינות וללחוץ מעט, להניח את האצבעות על הקרקפת ולהזיז את האצבעות בצורה מעגלית וכו'.
 • שימוש במכשירים ייעודיים לעיסוי – מכשיר לעיסוי הקרקפת יכול להיות מעולה, וכיום אף ניתן לרכוש מכשירי עיסוי באתרים בחו"ל במחירים מעולים, כמו מכשירי סיליקון או גומי (חלקם נראים כמו מסרק קטן או מברשת). יש מגוון רחב של מכשירי עיסוי, חלקם ניתנים לשימוש במהלך המקלחת (מדובר על אלה שנראים כמו מסרק ועשויים סיליקון, גומי או עץ) וחלק מהם מכילים אלקטרודות, ובדרך כלל מיועדים למיטיבי לכת.
 • שילוב שמנים – בין אם תבחרו לעסות את הקרקפת עם מכשיר ייעודי, ובין אם תבחרו לעשות זאת באמצעות האצבעות – בהחלט ניתן להשתמש בשמנים טבעיים, שגם להם יש סגולות ויתרונות בכל הנוגע לעידוד צמיחת השיער, כמו שמן קיק. אם אתם בוחרים להשתמש בשנים אתריים, כמו שמן מנטה או לבנדר, שימו לב שיש למהול את השמנים הללו בשמן בסיס, כדוגמת שמן זית. מה עוד? חשוב להשתמש בכמות יחסית קטנה של שמן, ולא להציף את הקרקפת בחומר שומני (שיהיה מאתגר להסיר).

עיסוי קרקפת: אילו טכניקות עיסוי קיימות?

מעבר למה שפירטנו בפסקאות העליונות, אלה השיטות הנפוצות ביותר לעיסוי יעיל ואפקטיבי:

 • ליטוף (טפוטמנט) – טכניקת עיסוי קלילה במיוחד, שמתאימה לכל אחד. מדובר על טכניקה מאוד פשוטה, שכוללת בעיקר ליטוף עדין של אזור הקרקפת, והיא אפקטיבית גם בשימוש עם שמנים טבעיים.
 • לחיצות (אפלורז') – זוהי טכניקה שמתאימה למרבית העיסויים. למעשה יש להניח את האצבעות על הקרקפת ולבצע לחיצות קטנות ועדינות, במטרה להמריץ את זרימת הדם לאזור.
 • שיטת הרטט – טכניקת הרטט יכולה להיות אידיאלית בשימוש עם מכשיר ייעודי, למרות שבהחלט ניתן להשתמש גם בידיים ולהרעיד אותן מעט על אזור הקרקפת. זו לא שיטה שמתאימה לעיסוי יום יומי, אלא לעיסוי שמתבצע אחת לשבוע.
 • לישה (פטריסז') – טכניקת הלישה לא מתאימה לכל אחד, משום שהיא מעט יותר מאתגרת משלוש הטכניקות הקודמותף וגם היא פחות מתאימה לעיסויים יומיים. בשיטה זו, יש לבצע לחיצות חזקות יותר באזור הקרקפת, תוך שיש ללוש את העור (ממש כמו צביטות). העיסוי הנ"ל, מאפשר להגביר את זרימת הדם באופן משמעותי, שזה מעולה – אבל שימו לב שזו לא שיטה שמתאימה לכולם, והיא גם לא נעימה כל כך.

 

אז תתחילו לעסות?

לעיסוי הקרקפת יש מגוון רחב של יתרונות. הוא מאפשר להגביר את זרימת הדם, להוריד מתחים ולעודד את צמיחת השיער. אפשר לבצע את העיסוי באופן יום יומי, ואפשר לבצע אותו רק בימים שבהם אתם חופפים את השיער (זה כמובן רלוונטי עבור מי שאינם חופפים מידי יום). בין אם תבחרו לבצע את העיסוי באמצעות האצבעות, ובין אם תעדיפו לרכוש מכשיר ייעודי – הקפידו על ביצוע נכון של העיסוי, ובמידת הצורך התייעצו עם איש מקצוע.

כמו כן, חשוב לציין שאין לראות במאמר המלצה רפואית ובכל מקרה של נשירת שיער – יש לפנות לאנשי מקצוע בתחום.

עיסוי הקרקפת

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

מגנזיום

מגנזיום ונשירת שיער

האם ידעתם שנשירת שיער יכולה להיגרם ממגוון רחב של סיבות? ובכן, לא רבים יודעים זאת, אך אחת הסיבות לנשירת שיער, נובעת ממחסור במגנזיום (שנחשב למינרל

קרא עוד »
נגישות