השתלת שיער בגבות

השתלת שיער בגבות - גבה שמסומנת בעט לבן, לפני ביצוע הטיפול

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני!

קעקועים קבועים? צבע למילוי הגבות? נמאס לכם לחזור שוב ושוב על המיקרובליידינג בגבות? שווה שתשמעו כמה דברים על השתלת שיער בגבות. מדובר בפתרון רפואי-קוסמטי שאידיאלי לגבות דלילות, "מחוקות" או עם חורים בולטים ושיוצר גבות אחידות ומלאות בלי איפור נוסף וללא טיפולים חוזרים.

מהי השתלת שיער בגבות, ולמי היא מתאימה?

השתלת גבות או בשמה המקצועי יותר: שחזור גבות, מתאימה לנשים ולגברים שמעוניינים להשיג כיסוי קבוע לגבות הדלילות וחסרות הצורה שלהם. טכניקת ההשתלה יודעת להתמודד עם אובדן שיער בגבות מכל סיבה שהיא – החל מפגם גנטי בצמיחה ועד פגיעה מקומית עקב תאונה כמו כוויה. השיטה מתאימה מאוד גם לסובלים מבעיות רפואיות שונות, כמו למשל טריכוטילומניה (תלישת שיער אובססיבית) או מי שנאלצו לעבור טיפולי כימותרפיה והקרנות.

בכל אחד מהמקרים, תוצאת ההשתלה תביא למראה טבעי וגם לעמידות מלאה ביחס לכל טכניקת מילוי אחרת. הסיבה לכך היא כמובן שימוש בשיער קרקפת חזק ובריא, שמושתל בעזרת מכשור ייעודי לתוך הגבה ובכפוף לתכנון מקדים שכולל את קביעת הצורה, הזווית, הגובה ותווי הפנים. בדומה להשתלות שיער, גם השתלה זו תתחיל מהחלמה של מספר ימים כאשר הצמיחה בפועל תתרחש בתוך כמה חודשים.

ההליך נחשב לבטוח ומוצלח כך שאין מניעה לעבור אותו בשום גיל או מצב, אך חשוב להבהיר שהוא איננו מתאים לכולם, ולא לכל סוגי השיער. בעלי שיער מקורזל מאוד שלא ניתן להשתמש בו או מי שאינם עומדים בקריטריונים הרפואיים להליך ההשתלה מפאת מצבם הפיזיולוגי, הבריאותי או סוג התרופות שהם נוטלים לא יוכלו ברוב המקרים לעבור את הטיפול.

השתלת גבות בישראל VS השתלת גבות בטורקיה

המחירים הזולים, הרמה המקצועית וגם השילוב בין טיפול למנוחה במלון מפנק מביאים ישראלים לתעדף את ביצועם של הליכים רפואיים קוסמטיים דווקא בטורקיה. על אף היתרונות המובהקים שלה לחלק ממושתלי השיער – האם היא אידיאלית גם לטיפולי השתלת שיער בגבות? ריכזנו כאן את כל הנתונים החשובים להשוואה בין טורקיה לישראל:

הקריטריון

 

טורקיה

ישראל

שפת השירות

 

אנגלית/ טורקית

עברית

הרמה המקצועית

 

נמוכה עד גבוהה מאוד, תלוי במרפאה

 

גבוהה מאוד

שיעור הצלחת הטיפול

 

95% במרפאות המומחים

95% במרפאות המומחים

 

עלות ההשתלה

 

בין 5,000-10,000 ₪ לא כולל תוספות טיסה, לינה ויתר ההוצאות.

 

בין 8,000-13,000 ₪

מעקב רפואי (גם בסיבוכים)

 

מבוצע מרחוק

מבוצע במרפאה

התקשרות עם המרפאה

 

מבוצעת מרחוק

מבוצעת במרפאה

 

כפי שאתם מבינים, הקריטריון הקובע לביצוע ההשתלה בטורקיה הוא בעיקר המחיר שעשוי להיות זול ונגיש משמעותית מאשר העלות בארץ. יחד עם זאת, חשוב לשקול את היתרונות והחסרונות של התהליך לאור המאפיינים האישיים שלכם, שגרת החיים (האם תוכלו לקחת חופש כדי לטוס למשל) ויכולת בחירת המרפאה כדי להימנע מהליכים מפוקפקים ומסוכנים אצל רופא לא מורשה.

כיצד מתבצעת ההשתלה בפועל?

השתלת שיער בגבות, בראש ובכל מקומות הגוף מתרחשת כיום בעיקר דרך טכניקה מרכזית אחת הנקראת FUE. שיטה זו נוטלת זקיקי שיער טובים ובריאים מאזור גוף אחר ("אזור תורם" – במקרה של השתלה בגבות לרוב שיער הראש, אך יש מקרים בהם ניתן להשתמש בשיער מהעורף) ומשתילה אותם במקומות הרצויים.

מדובר בטיפול יעיל ביותר המבוצע בחריצה עדינה של תעלות באזור ההשתלה, אותן ממלאים בשיער בעזרת מחט עדינה לאחר תהליך של מיון ואבחון בכלי קיבול מיוחד וציוד מעבדה ייעודי. זקיקי השיער החדשים יעודדו בסופו של דבר צמיחה מקומית חדשה כשהתוצאות המלאות יתקבלו בתוך 8-12 חודשים. הטיפול מתרחש בהרדמה מקומית ואורך כ-3 שעות בממוצע.

חשוב לציין שתהליך ההשתלה לא מתחיל על מיטת הטיפולים. הוא יתחיל עם פגישת ייעוץ שבה ייבחן מצב הגבות הנוכחי ויבוצע תיאום ציפיות בין הרופא למטופל/ת בנוגע למידת הצפיפות, זווית הצמיחה העתידית, גוון השערה והתאמת כל אלו לתווי הפנים. אלה הם נתונים קריטיים ביותר שתכליתם תהיה להגיע לתוצאה כמה שיותר טבעית ובמסגרתם תבוצע גם אבחנה רפואית כללית.

על תהליך ההחלמה

החלמה מטיפול השתלת שיער בגבות אורכת כשבועיים לכל היותר. עם סיום הטיפול ייתכנו כאבים מקומיים, אדמומיות או הכחלה ונפיחות שצפויים לחלוף מעצמם. החלק המרכזי בהחלמה מגיע כעבור כחודש וחצי, אז מתרחשת נשירת שיער טבעית כשבסיומה (כעבור כ-4 חודשים) יצוצו שיערות חדשות וקבועות. לאורך הדרך מומלץ להישאר במעקב רפואי לבדיקת התוצאות וקצב ההתקדמות.

החדשות הטובות הן שההחלמה מהטיפול לא כרוכה בסיכונים מיוחדים. בשל טכניקת FUE שנחשבת לבלתי פולשנית, אין חשש להזדהמות, דלקת או צלקות מקומיות וזאת כמובן ככל שרופא מורשה ומיומן ביצע את הטיפול.

לאורך ההחלמה מומלץ להשתמש בקומפרסים קרים כדי להוריד נפיחות. אין לגעת בשיער הגבות כלל במשך השבוע הראשון מהטיפול. לאחר מכן, מומלץ לספר את הגבות עד פעמיים בחודש ולמרוח ג'ל או שמן קיק מידי יום.

כדאי לשים לב גם להנחיות מיוחדות לקראת מועד הטיפול ולאחריו, כדי להבטיח החלמה טובה:

  • הפסקת נטילת תרופות/ ויטמינים בהתאם להנחיות הרופא (ככל שהיו כאלה)
  • הסרת צבע או קעקוע מהגבות בטווח של עד חודשיים לפני הטיפול
  • הימנעות משתיית אלכוהול במהלך 48 שעות לפני הטיפול
  • חפיפת הראש ביום שלפני הטיפול, עדיף להימנע מחפיפה ביומיים-שלושה לאחר מכן
  • לבישת בגדים נוחים שמחליקים בקלות מעל לראש והפנים

בשורה התחתונה:

הגבות מעצבות, ממסגרות ומקבעות את מבנה הפנים וההבעה. בכוחן לשדרג את המראה שלנו ולהקנות תחושה של פנים צעירות, אופטימיות וקורנות, או להעיב על כל אלה במקרה של דלילות וקרחות מקומיות.

השתלת שיער בגבות מהווה פתרון קבוע, נוח ואיכותי למילוי הגבות ולעידוד צמיחה חדשה וטבעית מכאן והלאה. אם מצאת את השיטה כיעילה וטובה עבורך, זה הזמן לעבור לבדיקת המרפאות המתמחות בביצוע ההשתלה ולתאם פגישת התרשמות בה אפשר לשאול שאלות, לבחון התאמה לתהליך ולהעמיד ציפיות.

שאלות נפוצות:

מדובר בטיפול קוסמטי-רפואי למילוי חללים חסרים בגבות ובזוויות הגבות, שמהווה פתרון קבוע לצמיחה חדשה וטבעית של שיער מקומי.

טכניקת ההשתלה המקובלת כיום (שיטת FUE) איננה מותירה פתח לצלקות, כל עוד ההשתלה בוצעה במקום מוסמך ועל ידי רופא מורשה בעל ניסיון רב.

בישראל נע מחיר ההשתלה בין 8,000-13,000 ₪ בממוצע. המחירים בטורקיה זולים יותר ועומדים על 5,000-10,000 ₪ בממוצע. המחיר הסופי תלוי בכמות הזקיקים הנדרשת לכל מטופל/ת באופן אישי.

השתלת שיער בגבות - גבה שמסומנת בעט לבן, לפני ביצוע הטיפול

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

השתלת שיער בישראל

השתלת שיער בישראל

שוקלים לבצע השתלת שיער בישראל? אתם בכיוון הנכון: אין צורך לארוז, להחתים דרכון ולטוס לארץ אחרת רק כדי להתחדש בשיער צפוף ושופע. עשרות רופאים ומרכזים

קרא עוד »
השתלת שיער במפרצים

השתלת שיער במפרצים

שוקלים לבצע השתלת שיער במפרצים? מיד תגלו עד כמה יעילה טכניקת ההשתלה וכיצד היא תסייע לכם להשיב את המראה השופע שמשפיע בין היתר על מראה

קרא עוד »
השתלת שיער, תמונה של לפני ואחרי

השתלת שיער בטורקיה

זה לא סוד שטורקיה הפכה למעצמה עולמית בתחום השתלת השיער ומעניקה טיפולים איכותיים עם אחוזי הצלחה מדהימים לכל דורש, כולל אלפי גברים ונשים מישראל בכל

קרא עוד »
נגישות