השתלת שיער במפרצים

השתלת שיער במפרצים

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני!

שוקלים לבצע השתלת שיער במפרצים? מיד תגלו עד כמה יעילה טכניקת ההשתלה וכיצד היא תסייע לכם להשיב את המראה השופע שמשפיע בין היתר על מראה הפנים הכללי. המפרצים הם אלו שמעניקים את מסגרת הפנים ומדגישים בה קווים פחות מחמיאים. לכן בתכנון מקצועי, מותאם ומדויק, תוכלו להפוך את התמונה הזו לחלוטין. אז מה צריך לדעת לפני שמתחילים?  

אובדן שיער במפרצים: למה זה קורה?

המפרצים הם ככל הנראה האזור הרגיש ביותר לשינויים בהורמון DHT שגורם לנסיגת קו השיער הקדמי ולכן מהווים את קו ההתקרחות הראשוני אצל רוב הגברים. אז ממה נגרמים שינויים ב-DHT? יש אלף ואחת סיבות: גנטיקה, חוסרים תזונתיים, מתחים ולחצים, שינויים הורמונליים, שימוש בתרופות מסוימות, חוסר בוויטמינים ומינרליים או בכלל עודף מהם, אספקת דם לא תקינה לקרקפת, מצב נפשי לא מאוזן ועוד.

רוב הגברים חווים נשירה במפרצים כבר בגילאי 20-30, אבל צריך לזכור שלעתים הנסיגה תגיע פשוט ממבנה השיער ולא מהתקרחות. הצורה האישית של השיער לא מלמדת על התקרחות בהמשך הדרך, אלא רק אם מבחינים בנסיגה ברורה וממשית שבה המפרצים מעמיקים ולעתים מלווים גם בהתקרחות במרכז הראש.

השתלת שיער במפרצים: פתרון אידיאלי לטווח ארוך

השתלת שיער במפרצים כבר מזמן נחשבת לפרוצדורה שגרתית למדי עבור מי שמחפשים פתרון למפרצים הבולטים. ההשתלה מתרחשת באלחוש או הרדמה מקומית ומתחילה בנטילת זקיקי שיער בריאים מאזור תורם כמו החלק האחורי בראש או העורף והשתלתם אל האזור המקריח, במקרה שלנו – למפרצים.

עוד לפני התהליך תתקיים פגישת תיאום ציפיות והכנה עם הרופא המטפל ובה ייקבעו כל הנתונים הקריטיים להשתלה: סוג ההשתלה המתאים, כמות הזקיקים הנדרשת למפרצים, אופן הפיזור של הזקיקים במטרה ליצור מראה טבעי ותיאום ציפיות לגבי התוצאה הסופית הרצויה. בפגישה זו מודדים גם את עומק המפרצים ואת הכיסוי הסופי המצופה שלהם ביחס לפרופורציות ומבנה הפנים.

סוגי ההשתלות

כיום השתלת השיער במפרצים מתרחשת באחת משתי שיטות שתותאם באופן אישי לכל מטופל:

  • FUEשיטת ההשתלות הנפוצה ביותר, אותה מבצעים בהרדמה מקומית וחורצים בעזרת מחט את המקומות בהם יישתלו זקיקי השיער. הטיפול מתרחש באופן חד פעמי, כך שהוא אורך מספר שעות ולעתים עם הפסקות באמצע על מנת לנוח ולהתאושש מעט. שיטה זו כרוכה בגילוח מלא של הראש כדי לגשת כראוי לזקיקים המושתלים.
  • DHIמדובר בשיטה מתקדמת שבה הזקיקים מושתלים בעזרת עט ייחודי ללא חורים ותעלות, מה שהופך אותה לרלוונטית מאוד להשתלות במפרצים, שכן היא לא מותירה כל סימן חיצוני. שיטה זו מאפשרת השתלה של יותר זקיקים במסגרת הטיפול, כולל השתלה על פני יומיים רצופים במקום בבת אחת. העט מאפשר להשתיל את הזקיקים בזווית הצמיחה הטבעית של השיער ולכן מספק תוצאה טבעית צפופה ויפה.

החלמה ותופעות לוואי

לאורך השבוע הראשון יתכנו גרד, נפיחויות, חוסר תחושה זמני ואדמומיות – כולן תופעות חולפות. במקביל יופיעו גלדים באזורי ההשתלה. בשלב הזה ניתן ליטול משככי כאבים ולהניח קרח על הנפיחות אם יש צורך ולחפוף בעדינות רבה את הראש בכפוף להנחיות הרפואיות שקיבלתם. התופעות בדרך כלל חולפות לחלוטין לאחר שבועיים-שלושה מיום ההשתלה. בתקופה זו השיער המושתל מתחיל לנשור ומתרחשת כניסה הדרגתית לשלב הטלוגן, בו הזקיקים נחים לקראת צמיחתם.

כעבור 7-8 חודשים מההשתלה האזור כבר יחלים לחלוטין ויתחיל שלב הצמיחה, עד לשנה מיום הטיפול בה כבר אפשר לראות את רוב תוצאות הצמיחה.

שגרת טיפוח לאחר ההשתלה

את הלילה הראשון מעבירים עם תחבושת ולאחריה חפיפה במרפאה וקבלת הנחיות מדויקות לחפיפה עדינה עם שמפו מתאים. יש לצאת לשמש עם כובע בלבד וניתן להשתמש בקרם אם יש תחושת גרד או צריבה מטרידה. יש להימנע מנגיעה בזקיקים בימים הראשונים ולישון על הגב בלבד. יש להימנע גם מכיפוף ומאמץ גופני במהלך החודש הראשון על מנת שלא להזיע ולסכל את ההחלמה.

כחודש לאחר ההשתלה כבר ניתן להסתפר עם מכונה ולייבש את השיער במייבש. תספורת בגילוח מתאפשרת רק שנה מהניתוח.  

בואו נדבר על מחירים

הטכניקה זהה, התהליך מקביל ורק המחיר מבדיל בין השתלה בטורקיה ובארץ. מה באמת הפער?

השתלה בטורקיה בשיטת DHI נעה בין 8,000-16,000 ₪. שיטת FUE כרוכה בעלות של 5,500-9,500 ₪. המחירים לא כוללים את הטיסה והלינה, אך יש חברות שמציעות חבילה כוללת במחיר פיקס. בארץ, השתלת מפרצים תעלה 14,000-15,000 ₪ ובמקרה של הקרחה משמעותית עם שטח גדול לכיסוי תגיע גם ל-30,000 ₪.

יש פתרון יעיל למפרצים המטרידים

השתלה במפרצים נחשבת להליך שגרתי ופופולרי בקרב גברים רבים שרוצים להשיב את המראה השופע והצעיר שלהם. מדובר בהשתלה חד פעמית לרוב, לא מאוד מורכבת ונטולת כאב, אבל שדורשת תכנון קפדני מאוד ביחס לתוצאה הסופית והתאמתה לפנים ולמראה של המטופל. בנסיבות אלה, מומלץ לגשת לרופא מטפל עם מוניטין טוב ולוודא שההשתלה שלכם תהיה מוצלחת.

סימון של השתלת שיער על הקרקפת

שאלות נפוצות

כיסוי שטח המפרצים בעזרת זקיקי שיער בריאים מאזור תורם אחר, עד לתוצאה של קו שיער קדמי מלא ושופע.

אם תבחרו לבצע את ההליך בטורקיה, תשלמו בסביבות 9,000-10,000 ₪ בממוצע. אם ההליך מבוצע בארץ, המחיר ההתחלתי הוא 15,000 ₪.

לא. שיטות ההשתלה כיום מאפשרות לחריצי השתלים להגליד כך שלא יישאר מהן כל סימן.

היתרון העיקרי לחו"ל הוא המחיר, אולם יש השלכות לא מבוטלות לפרוצדורה שמתואמת מרחוק ויש חשיבות עצומה לבדיקת המרפאה והרופא לעומק ולתיאום ציפיות מדויק ללא פשרות.

השתלת שיער במפרצים

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

השתלת שיער בגבות - גבה שמסומנת בעט לבן, לפני ביצוע הטיפול

השתלת שיער בגבות

קעקועים קבועים? צבע למילוי הגבות? נמאס לכם לחזור שוב ושוב על המיקרובליידינג בגבות? שווה שתשמעו כמה דברים על השתלת שיער בגבות. מדובר בפתרון רפואי-קוסמטי שאידיאלי

קרא עוד »
השתלת שיער בישראל

השתלת שיער בישראל

שוקלים לבצע השתלת שיער בישראל? אתם בכיוון הנכון: אין צורך לארוז, להחתים דרכון ולטוס לארץ אחרת רק כדי להתחדש בשיער צפוף ושופע. עשרות רופאים ומרכזים

קרא עוד »
השתלת שיער, תמונה של לפני ואחרי

השתלת שיער בטורקיה

זה לא סוד שטורקיה הפכה למעצמה עולמית בתחום השתלת השיער ומעניקה טיפולים איכותיים עם אחוזי הצלחה מדהימים לכל דורש, כולל אלפי גברים ונשים מישראל בכל

קרא עוד »
נגישות