השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער, תמונה של לפני ואחרי

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני!

זה לא סוד שטורקיה הפכה למעצמה עולמית בתחום השתלת השיער ומעניקה טיפולים איכותיים עם אחוזי הצלחה מדהימים לכל דורש, כולל אלפי גברים ונשים מישראל בכל שנה. רגע לפני שאתם אורזים מזוודה ונפרדים מהקרחת, בואו לקרוא הכל על השתלת שיער בטורקיה – השיטות, תהליך הטיפול המלא ועוד כמה סודות קטנים ששווה לדעת.

למה לבחור בהשתלת שיער בטורקיה?

היא אמנם מלכת הטלנובלות של העשור האחרון ויש לה שווקים מצוינים עם אוכל משובח, אבל תיירות באיסטנבול, אנטליה או בודרום היא לא סיבה מספיק חזקה כדי לתעדף השתלות שיער בטורקיה על פני השתלות בישראל. אז למה בכל זאת כולם רוצים להגיע דווקא לכאן?

מיומנות ברמה אחת מעל כולם

בואו נתחיל עם הסיבה המקורית שהפכה את טורקיה למעצמת-על בענף הרפואה האסתטית: לפני כשני עשורים זיהתה המדינה את סוגיית "התיירות הרפואית" כביצת זהב מבטיחה. במילים אחרות, אם טורקיה תפתח את שעריה בפני מבקרים מהעולם ותציע להם לא רק מלונות ושופינג אלא גם טיפולי יופי ואסתטיקה בהם היא מתמחה בכל מקרה, היא תוכל למקסם את הכנסותיה מתיירות.

ביליוני לירות טורקיות הושקעו בהכשרות, ציוד מקצועי וקליניקות מתקדמות. רופאים מקצועיים גויסו מעשרות מדינות מערביות בכדי להשתקע במגזר הרפואי הפרטי של טורקיה ושותפויות הדוקות נקשרו עם סוכנויות, רשתות ומרפאות מהעולם. המהלך אכן צלח וכיום הרמה המקצועית של השתלות השיער בטורקיה נחשבת מהטובות בעולם, כשמאחוריה ניסיון ומיומנות חסרי תקדים.

הרבה יותר זול

אז כמה עולה השתלת שיער בטורקיה לעומת ישראל? הפערים מהותיים: 14,000-20,000 ₪ בטורקיה, לעומת 30,000-40,000 ₪ בישראל. זה לא רק יוקר המחייה המקומי שפתח פער כלכלי אדיר, אלא גם העובדה שאת רוב התהליך בטורקיה מבצע צוות ייעודי שאיננו מורכב מרופאים מוסמכים בלבד.

שילוב בין חופשה לטיפול קוסמטי

מתוך הבנה לכך שתיירים לא יגיעו לטורקיה ל-6-8 שעות טיפול וזהו זה, חבילות הטיפולים מציעות כאן גם שהות במלון סמוך למרפאה, שירותי אחיות צמודים לאחר מכן ואת האופציה לעבור החלמה מלאה בסמיכות לרופא שלכם עם הרבה זמן פנוי למנוחה, טיולים מתונים ואוכל טוב.

אופציה לאבחון וייעוץ מרחוק

בעידן האונליין הרבה יותר קל לנהל את תהליך ההתאמה, האבחון וקביעת הטיפולים מרחוק, במקום לנדוד בין מרפאות, רופאים והצעות מחיר. אפשר להחליט על המרפאה המתאימה ביותר תוך יום אחד ולקבוע תאריך מכל מקום עם חיבור לרשת ומבלי לעזוב את המזגן.

מהם החסרונות של ביצוע ההליך בטורקיה?

למרות שטורקיה זורחת והשתלה כאן מקפלת בתוכה שלל יתרונות, צריך בכל זאת לשקף גם את החסרונות הפוטנציאליים:

זול עלול לעלות ביוקר

רופאים מקומיים נוטים לכנות גם את הקליניקה הפרטית שלהם "בית חולים" והיא כמובן לא כוללת מיון וצוות רפואי מגוון. אם נוסיף לכך את שורת החאפרים שמנסים לגבות מחיר מופקע ממטופלים תמימים (למשל חיוב לפי צפיפות ההשתלה ולא לפי כמות הזקיקים, כפי שזה אמור להיות), נקבל שורה של סיכונים שעלולים לגלם הפסדים כלכליים ובריאותיים קשים.

בדיקה מרחוק – זה לא תמיד יעיל

רוב המרפאות יבקשו מכם תמונה ופרטים כדי לתכנן את ההשתלה. בפועל, יש כאן חוסר הלימה בין החובה לפגוש ולאבחן אתכם פיזית לבין היכולת לתת לכם שירות מקצועי מספיק. הרופא מוכרח להבין במדויק איפה לסמן את קו השיער החדש, כיצד לתכנן את מהלך ההשתלה והאם היא באמת תעמיד תוצאות משביעות רצון ביחס לנתונים האישיים, גורמים בריאותיים, פיזיולוגיים ועוד.

לא תמיד יש פיקוח

במדינה שבה צצות קליניקות כמו פטריות אחרי הגשם, הרשויות סובלות מאוזלת יד בפיקוח והאכיפה, כך שהשתלה במקום הלא נכון תהיה לא מפוקחת במקרה הטוב ומזיקה פיזית במקרה הרע. ציוד שלא חוטא היטב, בעיות סטריליזציה, פעילות ללא היתר ואפילו עבודה בשיטת "מצליח" (גביית סכום לא מבוטל תמורת טיפול רשלני שברור שלא תטוסו כל הדרך חזרה כדי להתלונן עליו) מסכנים אתכם ובסופו של דבר פשוט אינם משתלמים.

סימון של השתלת שיער על הקרקפת

מהן שיטות ההשתלה הנפוצות בטורקיה?

השיטה הנפוצה והמוצלחת ביותר היא שיטת FUE המשתמשת בלהבי ספיר כדי לפתוח את הערוצים ולהשתיל בתוכם את הזקיקים. שיטה מובילה נוספת שהתפתחה כשכלול מתקדם של FUE היא DHI שעוקפת את החלק של פתיחת הערוצים ומשתילה את הזקיקים ישירות לקרקפת עם עט ייחודי שמבצע בעצמו את שתי הפעולות במקביל.

שיטות אלה אינן מותירות קווים מכערים, צלקות, תפרים או כאבים והמטופלים בהן נהנים מתוצאה טבעית ומדויקת מאוד.

חשוב לציין שלא תמיד תיתכן התאמה מלאה לשתי השיטות. DHI למשל כרוכה בעבודה הרבה יותר איטית ובצוות מקצועי גדול יותר, לרוב עם סבב טיפולים נוסף. כמובן שיש חשיבות גם לכיסוי שטח הקרקפת, כך שבאזורים יותר גדולים יש צורך להתאים את להבי הספיר ולא בטוח שניתן לעקוף בפועל את הערוצים כדי לייתר את שיטת FUE.

אז איך זה בעצם עובד?

  1. בוחרים קליניקה/ רופא מומחה בהשתלת שיער ומתייעצים – ניתן כמובן לעשות זאת אונליין ומרחוק, על ידי שליחת כל הפרטים והרקע הרפואי, תמונה של מצב הקרקפת הנוכחי וסוג השיער והגוון. בהתאמה לפרטים שמסרתם, יבוצע תכנון ושרטוט קו השיער ואותו חייב רק רופא מוסמך לבצע. תכנון זה קובע את כמות הזקיקים שצריך לקצור ולהשתיל בקרקפת (ומכאן נגזרת גם הצעת המחיר שתקבלו), בחירת סוג הלהב המתאים, עריכת תיאום ציפיות ביחס לתוצאה הסופית וראיון רפואי מלא.
  2. מגיעים למרפאה – כעת יבוצעו תכנון והערכה, תוך חלוקת הראש לאזורי ההשתלה המתאימים. הרופא נדרש לתכנן את פיזור הזקיקים כך שהם יתפרסו באופן המיטבי על בסיס הכמות שנטל וכמובן שכחלק מזיהוי סוג ההתקרחות. חלוקת הקרקפת מתרחשת בדרך כלל לשלושה אזורים עיקריים: קו השיער הקדמי, אזור הקודקוד ואחורי הראש. יש לקבוע את כמות הזקיקים לכל אזור בנפרד.
  3. מתחילים בהשתלה – כעת הרופא נוטל ובודק במבחנה ייחודית את הזקיקים הכי איכותיים מאזור התורם. כדי להעניק מראה טבעי, נהוג לקצור זקיקי סינגל חזקים (כלומר זקיק שמצמיח רק שערה אחת) ולשלב אותם עם זקיקי סינגל חלשים יותר כדי שהתוצאה הסופית לא תיראה מלאכותית, כמו פאה. כמובן שבהתאם לתוצאה הרצויה תחול קצירה מקבילה של זקיקי דאבל, טריפל ומולטיפל.

אם השתמש בשיטת FUE – כעת יתחיל שלב פתיחת הערוצים. הרופא יחתוך חתכים זעירים באזור ההשתלה ולשם יכניס זקיק אחר זקיק לכל תעלה. המטרה היא לעבוד לפי כיוון צמיחת השיער וסוגו ולכן הלהבים ייבחרו בדיוק לדרך המושלמת שבה ניתן להכניס את הזקיקים. החתכים מבוצעים בלהבים צרים ומדויקים מאוד, בהתאם לתכנון הניתוח המלא ובדיקת הזווית הטבעית של צמיחת השיער, אזורי הצפיפות שלו, סוג ועובי השערה.

אם השימוש הוא בשיטת DHI – לאחר קצירת הזקיקים יתחיל תהליך ההשתלה בפועל. אין צורך לגלח את הראש וכל שנותר הוא להמתין עד להשלמת ההשתלה – החדרה עדינה ובמיומנות גבוה של כל זקיק לתעלה שעט העבודה הייעודי חורץ עבורו.

  1. התאוששות והחלמה – השתלת השיער צפויה להימשך עד 10 שעות (תלוי בהיקף ההשתלה, כמות הזקיקים וכו') ואחריה אתם משוחררים למלון. תתבקשו להגיע לביקורת ביום שאחרי ולהיצמד לכל ההנחיות הרפואיות שקיבלתם.
  2. ליווי נוסף מהארץ – כעבור שבועיים-חודש מההשתלה תיערך ביקורת נוספת מרחוק. כאן ייתכן שתקבלו הנחיות נוספות וייקבע הצורך בביקורת נוספת ובסבב טיפולים נוסף (אם יש צורך).

שגרת טיפוח והחלמה לאחר ההשתלה

השתלת שיער כרוכה בהחלמה מהירה מאוד, כך שאתם לא מנועים לעבוד, לנהוג או לאכול ולשתות בימים שלאחר מכן. אבל יש עוד כמה הגבלות והוראות עיקריות שבכל זאת צריך להכיר:

  • אין לחפוף את הראש או בכלל להרטיב אותו בימים הראשונים. יש לקבל הנחיות לחפיפה לאחר מכן.
  • יש לחבוש כובע במהלך החודש הראשון בכל חשיפה לשמש, גשם ואבק.
  • אסור לגרום להזעה בקרקפת בחודש הראשון ולכן אתם מנועים מפעילות ספורטיבית.

ומה לאחר מכן? אם אתם עדיין חווים נשירה, אפשר לנהל שגרת טיפוח בעזרת טיפול תרופתי (פרופסיה לגברים במרשם רופא או מינוקסידיל בתמיסה/ תרסיס), נטילת ויטמינים ותוספים שבולמים נשירה ומחזקים עוד ועוד את שורשי השיערה ומראה השיער הכללי ושימוש בתכשירים לשיער נטולי כימיקלים כדי שלא לפגוע בתהליך ההתחדשות.

השתלת שיער לנשים בטורקיה

נשים שסובלות מהתקרחות או שיער דליל יכולות לעבור השתלה בטורקיה ללא הבדל, תוך תכנון השתלה מדויקת עם אחוזי הצלחה מצוינים ובחירה באחת השיטות המתקדמות FUE או DHI. זה אמנם לא מפתיע מאוד, אבל השתלת שיער לנשים בטורקיה מבוצעת בהיקפים אדירים מידי חודש, על ידי רופאים מיומנים שמבינים את הצורך של נשים בטיפולי השתלה אפקטיביים.

ההשתלה לא תתמקד בקו השיער הקדמי והמפרצים, אלא לרוב בשביל השיער שממנו נובעת הדלילות. במקרה של התקרחות, ניתן לבצע השתלה תוך ניצול מיטבי של הזקיקים כך שיתפרסו בצפיפות הטובה ביותר על פני כל האזור נטול השיער.

רגע לפני שתתחילו בתהליך – אלה הדברים שחשוב שתדעו

אז מעבר לשיטות, תהליך ההשתלה וכל היתרונות בביצועה בטורקיה, יש עוד כמה דברים ששווה לדעת לפני שסוגרים ונוסעים:

קחו את העצה הרפואית שניתנה לכם – הרבה אנשים מגיעים עם חלום, ציפייה כלשהי וכל מה שהם מעוניינים בו זה לעגל את קו השיער, ליישר אותו, לכסות מפרצים וכו'. בפועל, התוצאות הללו לא תמיד ריאליות כך שחובה להבין האם זה באמת מה שעונה על הצורך והאפשרויות שלכם. אל תזלזלו בעצתו המקצועית של הרופא.

התאימו את המראה החדש לגיל – גבר בן 40-50 שרוצה קו נמוך בלי מפרצים כלל, כנראה יקבל תוצאה שהופכת אותו בכוח לבן עשרים, מה שעשוי להיראות מצועצע ומלאכותי מאוד. חשבו על ההתאמה האסתטית לגילכם וודאו שהקליניקה שבחרתם מספיק מקצועית כדי לבצע קו שיער שמתאים לתווי הפנים, זוויות שרירי המצח והגיל שלכם.

מיקום מדויק לקו השיער – קירחים ומגולחים שמסמנים להם את קו השיער תמיד ירגישו שהוא גבוה מידי, כי להבנתם זו הנקודה שבה נגמר השיער. בפועל הצמיחה רק תתחיל משם והזוויות מטה "יעבו" את הקו בעוד סנטימטר-שנים. שימו לב גם שהורדת הקו מעבר לנקודה הטבעית שלכם עלולה לפגוע בצפיפות.

אז מה לסיכום?

טורקיה היא המקום הפופולרי ביותר לביצוע השתלת שיער, אבל צריך לפעול מולה בקפדנות יתרה. היכרות עם החסרונות והסיכונים תעזור לכם למצוא מקום ראוי ומקצועי ולהפיק ממנו תוצאה מנצחת.

שאלות נפוצות:

ההבדל המרכזי הוא בעלויות הגבוהות בישראל ביחס לטורקיה. הבדלים נוספים הם באופן העבודה של הקליניקות בטורקיה ובעובדה שלא כולן פועלות בהיתר או אפילו עם רופא מוסמך, להבדיל מישראל.

בכפוף לתהליך ייעוץ והתאמה, כמעט כל אדם יכול לבצע השתלת שיער. חוסר התאמה תתקבל בדרך כלל ממניעים רפואיים ובריאותיים ספציפיים.

המחירים נעים בין 14,000-20,000 ₪ כאשר יש מקומות שגובים אף פחות.

ניתן לראות צמיחה חדשה כעבור 3 חודשים מההשתלה וכ-50% ממנה תוך חצי שנה. אולם רק כעבור כשנה יתקבלו התוצאות המלאות.

בהחלט. טורקיה פונה גם לנשים הסובלות משיער דליל ומהתקרחות ומציעה שירותי רפואה-אסתטית שמותאמים להתקרחות נשית ומאפייניה.

השיטה המרכזית (והמקובלת בעולם) היא FUE ומתוכה צמחה טכניקת DHI שחוסכת את שלב פתיחת התעלות, אם כי במחיר של טיפול ממושך וייתכן שגם יקר יותר.

לא לכולם יהיה אותו אזור תורם ולעתים יש צורך ביותר מאזור תורם אחד. באחריות הרופא לאבחן את האזור הטוב ביותר להוצאת הזקיקים עם רקמותיהם ולהשתיל אותם בחלקים הרצויים.

אם אין אזור תורם מספיק איכותי, אפשר לשקול לקצור זקיקים מהזקן או שיער החזה. חשוב שהרופא יאבחן כראוי את סיכויי ההשתלה במקרה כזה ולהישאר הוגן ושקוף בנוגע לסיכויי הצלחת הטיפול.

כן, אבל היא לא תמנע נשירה והתקרחות באזורים נוספים לאורך החיים.

השתלת שיער, תמונה של לפני ואחרי

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

השתלת שיער בגבות - גבה שמסומנת בעט לבן, לפני ביצוע הטיפול

השתלת שיער בגבות

קעקועים קבועים? צבע למילוי הגבות? נמאס לכם לחזור שוב ושוב על המיקרובליידינג בגבות? שווה שתשמעו כמה דברים על השתלת שיער בגבות. מדובר בפתרון רפואי-קוסמטי שאידיאלי

קרא עוד »
השתלת שיער בישראל

השתלת שיער בישראל

שוקלים לבצע השתלת שיער בישראל? אתם בכיוון הנכון: אין צורך לארוז, להחתים דרכון ולטוס לארץ אחרת רק כדי להתחדש בשיער צפוף ושופע. עשרות רופאים ומרכזים

קרא עוד »
השתלת שיער במפרצים

השתלת שיער במפרצים

שוקלים לבצע השתלת שיער במפרצים? מיד תגלו עד כמה יעילה טכניקת ההשתלה וכיצד היא תסייע לכם להשיב את המראה השופע שמשפיע בין היתר על מראה

קרא עוד »
נגישות