שיער נפוח

בחורה עם שיער נפוח

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני!

הוא חסר צורה, גס ופרוע מידי לעיצוב ופשוט מסרב להסתדר! גם לך יש שיער נפוח שנראה שלא עומד להיפרד ממך בקרוב? מיד נבהיר מהן הסיבות המדויקות שגרמו לשערך להתעורר לחיים משל עצמו וכיצד נפטרים מהמטרד וכמה שיותר מהר:

למה השיער שלי נפוח?

נפיחות בשיער נובעת ממספר גורמים אפשריים ולכן רצוי לנסות ולאפיין אותם במדויק לפני שיוצאים לחיפוש פתרונות. שיער נפוח לא מאפיין רק תלתלים או קרזול ולעתים גם בעלות ובעלי שיער גלי או חלק יסבלו ממנו לאורך תקופה:

שיער נפוח כתוצאה מתזונה לקויה

אם השיער שברירי, חסר ברק וחיוניות או שהבחנת לאחרונה בשיער דליל שלא תואם את הנפח הטבעי שלך, ייתכן שמקור הבעיה היא תזונתית. כדאי לבדוק מחסור במינרלים וויטמינים דרך בדיקת דם ולשלב אותם דרך שגרה תזונתית טובה יותר.  

נשירת שיער המביאה להתנפחות

נשירת שיער נגרמת מעשרות סיבות, כולן מאופיינות באובדן לחות, שמנים ומינרליים שמביאים ליובש ובסופו של דבר להתגברות הנשירה כאשר אינם מטופלים.

תנאי אקלים שמנפחים את השיער

לא פעם שינויים במזג האוויר מנפחים את השיער וגורמים לו להתפרע ולצאת מאיזון. מדובר בתופעה נפוצה יותר בעונות המעבר, אם כי גם שינויי לחץ כמו למשל במהלך טיסה או נסיעה ברכבת הרים עשויים לגרום לכך. יש סוגי שיער שיסבלו יותר בסביבת לחות מוגברת או רוחות.

תחזוקה לקויה שגורמת לנפח מיותר

יש מקרים של נפיחות שנובעים מטיפול לא נכון בשיער לרבות תמרוקים, סוג המברשת וסירוק השיער. מברשת בעלת שטח פנים רחב למשל, עשויה להביא לנפח בלתי רצוי בשיער חלק ואילו מסרק שיניים פשוט עלול לגרום לתלתלים הצפופים להיפתח. כדאי לדעת כיצד לטפל בשיערך מכאן והלאה לפי סוגו ולבחור מוצרי שיער נכונים יותר.

נפח טבעי וגנטיקה

הסיבה האחרונה לשיער נפוח היא כמובן המבנה הטבעי שלו שהתקבל בתורשה. יש סוגי שיער המאופיינים בשערות ראש עבות וגסות יותר, מה שמביא לאשליית נפח משמעותית. במקרה כזה אפשר להשתמש בתכשירים ושיטות עיצוב שמפחיתות מהנפח אך מבלי לאבד מהמראה הטבעי וחיוניותו.

על הקשר שבין פריז בשיער לבין נפח

חשמלים, שוונצים או שיערות סוררות. איך שלא תקראו להם, מדובר בתופעה המרגיזה ביותר שנפח השיער מביא איתו. פריז בשיער מאפיין בעיקר ראש מתולתל שעליו שיערות שאינן מתלכדות כראוי עם התלתלים הקיימים, אך גם שיערות שמזדקרות מהקרקפת ומסרבות להשתטח בכל סוגי השיער הקיימים.

פריז נגרם כתוצאה מחום ולחות, יובש מוגבר, לעתים גם בשימוש במכשירים חמים כמו מייבש שיער או מחליק. זה הזמן להתחיל לטפל בבעיה עם מסכות וקרמים עתירי שמנים ולחות, להימנע מפעולות כימיות וממגע בחום ישיר ולעטוף את השיער לאחר החפיפה מבלי לייבש כלל. 

איך לטפל בשיער נפוח?

למרות שהמראה הנפוח מוציא אותך מדעתך כרגע, החדשות הטובות הן שניתן לטפל בו ואפילו להפחית מהנפיחות עד למחציתה תוך תקופה קצרה. כל אחת מהדרכים שנציג כרגע איננה מדע מדויק ודורשת מצידך התמדה ועקביות לפרק זמן של מספר שבועות לפחות. רק לאחר מכן ניתן יהיה להיווכח בתוצאות ולהבין מה עובד והאם יש צורך בפתרון חלופי.

רגע לפני: כדאי לדעת שכל מלחמה בשיער נפוח מתמקדת יותר בעבודה מול השורשים ובצמוד לקרקפת. אין טעם להציף את הקצוות בתכשירים או להתעסק איתם בדרך אגרסיבית כמו למולל את השיער באצבעות ולשפשף אותו בעוצמה במגבת עם סיום החפיפה.

  • מסכות לשיער – מריחה עדינה של מסכות טבעיות ועשירות בשמנים תזין את שיערך בלחות טובה ותקדם את בריאותו. כדאי לעקוב אחר ההנחיות של כל מסכה לעניין הכמות, משך השארתה על הראש ותדירות המריחה, שכן שימוש יתר עשוי לגרום להתנפחות מיותרת.
  • איזון תזונתי – אם חסרים לך כרגע ויטמינים ומינרלים חיוניים שמשפיעים על צמיחת השיער, מומלץ להשלים אותם בתוספים ובעזרת תזונה עשירה ואיכותית. מומלץ גם להקפיד יותר על שתיית מים לאורך היום.
  • מעבר לתסרוקות תומכות – אם ישנו חשד שבעיית הנפח נובעת משימוש רב במייבש השיער למשל, כדאי לחדול ממנו לתקופה ולראות האם השיער חוזר לעצמו. מעבר לכך, במקומות שיש בהם הרבה רוחות ולחות (למשל במסיבות במקום סגור, בטיולי ג'יפים וכו') כדאי להקדים תרופה למכה ולאסוף את שיערך היטב כדי לגונן עליו.
  • טיפול בבעיות נפוצות כמו דלילות ונשירה – כדאי לתת מענה ישיר למצבים כמו האטה בצמיחה ונשירת יתר על ידי פתרונות לזירוז צמיחת השיער. בסיום הטיפול ועם השיפור בתופעות, הנפח כבר יפחת מעצמו.
  • שגרת טיפוח יומית מתאימה – עד לשלב שבו הכל יסתדר, אפשר להשתמש בקרמים, סרומים, סיכות סבתא וכל פתרון שמקל על עיצוב השיער ויעזור להשיג מראה מסודר יותר.

אז מה לסיכום?

שיער נפוח עשוי להיחשב כסימפטום של בעיה בקרקפת שמתבטאת בנשירה, דלילות, אובדן הברק, שבירת השיער, קצוות מפוצלים ומעין חוסר סנכרון כללי בין חלק מהשערות עם היתר. אפשר להפחית מהנפח זמנית דרך מגוון שיטות – מתסרוקות אסופות ועד החלקה, אבל חשוב שלא להזניח את הטיפול בהיווצרות קבועה של נפח בלתי רצוי ולמצוא את הדרך לשמור על בריאות השיער וכוחו לאורך זמן.

בחורה עם שיער נפוח

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

רעיונות לתסרוקות

רעיונות לתסרוקות

כל יום את חושבת על מה שתלבשי, הנעליים שתנעלי והתכשיטים בהם תתקשטי. ומה עם השיער שכבר מאסת במראה השגרתי והמשמים שלו? בואי נשפר לך את

קרא עוד »
נגישות