מדריך מיוחד: החלקת קרטין

החלקת קרטין

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני!

אנשים רבים רוצים שהשיער שלהם יהיה חלק, בריא ומלא חיים, ואחד הפתרונות הקיימים לכך הוא החלקת קרטין. אם שמעתם את המושג הזה פעם אבל אתם לא בטוחים מהי ההחלקה הזו ואיך היא שונה משיטות החלקה אחרות, המדריך שלפניכם יעשה סדר בעניינים. בואו נדבר על שיער פגום ואיך החלקת קרטין יכולה לשקם את השיער ולתת לו מראה חלק ובלתי נשכח.

איך לזהות שיער פגום?

התסמינים הכי נפוצים של שיער פגום הם יובש וקצוות מפוצלים. כמובן, לא כל מי שרואה שיש לו קצוות מפוצלים סובל משיער פגום, וזהו תהליך טבעי של שערה ארוכה מדי. שילוב של שני התסמינים האלו בתוספת נטייה לשבירה ולנשירת שיער וחוסר ברק וחיים בשיער הם סימן שהשיער שלכם פגום ודורש שיקום מהיסוד. אם בהעברת היד בשיער אתם מרגישים שהוא יבש ושביר ורואים במראה שהוא חסר נפח, ברק וצבע, כנראה אתם סובלים מהמצב הזה.

מהם הגורמים לשיער פגום?

יש לא מעט גורמים היוצרים נזק לשערות:

  • חום – חשיפה ממושכת לשמש עלולה לייבש אותו ולהוביל לקצוות מפוצלים, לצד שימוש בחומרים הפולטים חום כמו מחליקי שיער, מסלסלים או פן
  • כימיקלים – צביעת שיער, חמצון שלו או החלקה יפנית גם הם עלולים ליצור נזק לשערות
  • כלור ומלח – חשיפה ממושכת של השיער לכלור (למשל בבריכה) או למלח (למשל בים או במוצרי שיער המכילים מלחים) גם הם עלולים להשפיע לרעה על חוזק השערות וליצור נזק

איך אפשר לשקם שיער פגום?

כדי לשקם שיער פגום, מומלץ תחילה להימנע ממה שגרם לו לנזק מלכתחילה. זה אומר שאם השתמשתם בפן או במחליק באופן קבוע או שאתם צובעים את השיער בתדירות גבוהה, זה הזמן לתת לשיער "לנוח" ולמנוע חשיפה שלו לכימיקלים מזיקים ולחום. גם שמירה על תזונה מאוזנת יכולה לעזור לשיער לצמוח מחדש בריא יותר, ויש גם מוצרים לשיער וטיפולים שאפשר לעבור כדי לשקם אותו – והיום נדבר על החלקת קרטין שהיא אחד מהטיפולים המומלצים לשיער פגום.

מהי החלקת קרטין?

אחד החומרים החשובים במבנה השערה הוא קרטין – זהו חלבון שהגוף שלנו מייצר באופן טבעי והוא החומר שבזכותו השיער חזק, גמיש ומלא ברק. כאשר השיער סופג נזק מאחד החומרים שציינו קודם, החלבון הזה הוא שנפגע ולכן השיער נחלש ומאבד את חיוניותו. בהחלקת קרטין עוטפים כל שערה בשכבת קרטין חיצונית היוצרת הגנה לשערה ומיישר אותה. הטיפול הזה יכול להיות למטרה משקמת וטיפולית או כדי לשנות את מראה השיער לחלק.

החלקת קרטין קבועה

החלקת קרטין קבועה משנה את מבנה השערה לישר, ורמת ההצלחה שלה לא פוחתת משל החלקות כימיות אחרות בשוק. לעומת סוגים אחרים של החלקות העלולים להזיק אף יותר לבעלי שיער יבש או פגום, החלקת קרטין מספקת פתרון אגרסיבי פחות ותוצאות טובות לאורך זמן.

החלקת קרטין חצי קבועה

יש החלקת קרטין המבוססת על חומר חומצי, המתאימה למי שרוצה החלקה שיכולה להיות קבועה או קבועה למחצה. גם הטיפול הזה הוא בטוח לשימוש ואינו מערב כימיקלים אגרסיביים, כך שהוא מתאים במיוחד למי שרוצה תוצאות טובות אבל השיער שלו או שלה עדין מדי להחלקות אחרות. כיוון שמדובר בחומר חומצי, אחת מתופעות הלוואי הנפוצות של הטיפול הן דהייה של צבע השיער.

החלקת קרטין זמנית

בהחלקת קרטין זמנית עוטפים את השערות בתכשיר ליצירת שיער חלק יותר, התלוי במצב המקורי של השיער – כלומר שיער מתולתל מאוד לא יהפוך לישר כמו סרגל אבל כן ייראה הבדל בתלתלים, שיהיו פתוחים יותר. בהחלקה כזו הקרטין אינו חודר לתוך השערה אלא רק משפיע על החלק החיצוני שלה.

החלקת קרטין משקמת

המטרה של החלקת קרטין משקמת היא קודם כול לרפא את השיער, והחלקתו היא תוצאה משנית של התהליך. הטיפול הזה מתאים מאוד למי שסובל או סובלת משיער יבש ופגום בעקבות צביעות תכופות או מכל סיבה אחרת. בטיפול הזה הקרטין עוטף את השערות וגם חודר אליהן פנימה כדי ליצור קשרים עם מולקולות הקרטין הקיימות.

החלקת קרטין ללא פורמלין

פורמלדהיד (או פורמלין) הוא חומר הנמצא בלא מעט סוגי החלקות שיער, אבל הוא חומר הידוע ומוכרז כמזיק לבריאות, ובייחוד למערכת הנשימה. בהחלקות משתמשים בחום המאדה את הפורמלין, והמעורבים בטיפול נושמים אותו ומכניסים אותו למערכת הנשימה. כדי לפתור את הבעיה יש בשוק גם החלקת קרטין ללא פורמלין, שמטרתה לספק את אותן התוצאות במינימום סיכון לבריאות.

החלקת קרטין ביתית – האם זה אפשרי?

יש בשוק מגוון מוצרים המשווקים כהחלקת קרטין ביתית. אלו הם תכשירי שיער המעניקים לו את החלבון הנדרש, והתהליך די דומה לטיפול שעוברים במספרה. החלקת קרטין ביתית יכולה לחסוך לכם זמן וכסף, אבל לא בטוח שהיא תיתן לכם תוצאות מרשימות כמו אלו שתקבלו מאיש מקצוע.

איך לטפל בשיער ולשמור על התוצאות לאורך זמן לאחר החלקת קרטין?

כדי לשמור הכי טוב שאפשר על תוצאות ההחלקה מומלץ להימנע מחפיפה יום יומית של השיער ולהשתמש בשמפו בלי מלחים ובמוצרים המתאימים לסוג השיער שלכם. מומלץ להשתמש גם במסכה לשיער ובסרום כדי לאפשר לו לקבל לחות וחומרים חיוניים ולשמור עליו בריא וחזק. חשוב לוודא שאתם לא משתמשים במוצרים חומציים או בסיסיים מדי ולהיצמד לכאלו שרמת החומציות שלהם היא בערך 6. לאחר הטיפול המקצועי הספר או הספרית יוכלו לתת לכם הנחיות נוספות בנושא.

החלקת קרטין חסרונות מול יתרונות

להחלקת קרטין יש לא מעט יתרונות:

  • מראה חלק ומלא ברק – אחת המטרות של החלקת קרטין היא ליצור שיער בעל מראה חלק, בורק ובריא
  • מקל את הטיפול – החלקת קרטין מתאימה לכל סוגי השיער, ויוצרת שיער חלק או לכל הפחות שיער מתולתל פתוח יחסית, מה שמקל את הטיפול היום יומי בו ואת העיצוב שלו
  • הגנה על השיער – בטיפול החלקת קרטין עוטפים את כל השערות בשכבה חיצונית של קרטין, המשמשת הגנה נגד כל גורמי הנזק החיצוניים

עם זאת, חשוב לזכור גם את החסרונות של הטיפול:

  • טיפול כימי – החלקת קרטין היא אומנם בטוחה יותר מסוגי החלקות אחרות אבל עדיין מדובר בטיפול כימי, ולכן היא עלולה לגרום נזק לשיער אם אתם עושים אותה אצל אדם לא מנוסה או כזה המשתמש בחומרים שלא קיבלו אישור ממשרד הבריאות
  • עלות גבוהה – החלקת קרטין היא טיפול יקר יחסית
  • צורך בתחזוקה – כדי לשמור על התוצאות הרצויות מהחלקת קרטין יש צורך להשתמש בתכשירי שיער ספציפיים באופן קבוע

סיכום

החלקת קרטין היא טיפול בטוח לשימוש להחלקת שיער עדין ויבש ואפילו כדי לשקם אותו. בין שאתם רוצים תלתלים פתוחים שקל לעצב או שאתם רוצים להחזיר את החיים לשיער שנצבע וחומצן יותר מדי, הטיפול הזה מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש כפתרון נהדר, מהיר ובעל תוצאות מרשימות לאורך זמן.

שאלות נפוצות:

כן, החלקת קרטין יכולה להתאים גם לגברים המעוניינים לפתוח את התלתלים שלהם, להוסיף שכבת הגנה על השערות הקיימות או לעבור טיפול קרטין משקם לשיער. היא מתאימה למי שלא צבע את השיער בשלושת החודשים שקדמו לטיפול.

החלקת קרטין מאושרת על ידי משרד הבריאות רק עבור חומרים ותכשירים ספציפיים, ואפשר למצוא באתר שלהם מגוון אזהרות על חומרים שאינם באישור. בעלי המקצוע מחזיקים אצלם אך ורק מוצרים המאושרים על ידי משרד הבריאות, אך תמיד מומלץ לבדוק את הנושא.

המחיר של החלקת קרטין תלוי באורך השיער, בסוג שלו (מקורזל לעומת ישר), בחומרים שמשתמשים בהם ובניסיון של איש המקצוע. טווח המחירים של החלקות קרטין בישראל נע לרוב בין 800 ל-1,500 ש"ח.

החלקת קרטין

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

מחליק שיער

מחליק שיער

כשהשיער מסודר, כל היום מסודר. ועם הגישה הזו מיליוני נשים, נערות ואפילו גברים מתעוררים מידי בוקר ומדליקים את מחליק השיער. אפשרויות העיצוב משיער קרשים ועד

קרא עוד »
מייבש שיער

סקירת מייבשי שיער

מיליוני נשים ברחבי העולם מחפשות אחר מייבש השיער המושלם: כזה שיהפוך את השיער תוך כמה דקות לחינני ומבריק ויתמוך היטב בצורה והתספורת, גם אם לא

קרא עוד »
נגישות