טיפולים בהתקרחות

טיפולים בהתקרחות: אדם קירח מסתרק

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני!

נשירה מוגברת, שיער דקיק, שביר ודליל מובילים לא פעם להתקרחות. אבל האם יש מה לעשות עם זה? מיד תגלו אילו טיפולים בהתקרחות נחשבים ליעילים ביותר ומעודדים צמיחה חדשה של שיער בריא וחזק.

אבל רגע לפני שנתחיל: אם אתם לא בטוחים ממה ההתקרחות נובעת או שלא ברור לכם האם היא בכלל מצריכה טיפול, פירטנו כאן על כל הסיבות והסימנים להתקרחות ואנו ממליצים לקרוא אותם כבסיס למאמר הזה. אם הסיבה ברורה לכם ואתם סובלים בוודאות מהתקרחות, בואו נתחיל למצוא לה פתרון:

טיפול תרופתי

בשל ההבנה הרפואית שהתקרחות נגרמת במקרים רבים על רקע תורשתי, תזונתי או הורמונלי, פותחו מספר תכשירים המאזנים את ההורמון הפעיל DHT שבכמויותיו הגבוהות מחסל את זקיקי השערה. את רמות ההורמון לא ניתן לאתר בבדיקת דם, אך ממצאיה האחרים של הבדיקה יכולים ללמד על רגישות כלשהי במערכת החיסונית שבעקבותיה הדבר נגרם או לחילופין לסייע בחישוב רמת הטסטוסטרון לאחר אבחון התקרחות גברית.  

כך או כך, ניתן להשתמש באחד משני תכשירים עיקריים:

  • מינוקסידיל (מינוקסי) – תמיסה לקרקפת שמרחיבה את כלי הדם, מתאימה לנשים ולגברים בכל הגילאים ואיננה כרוכה במרשם רפואי (נמכרת בכל חנויות הפארם). לתרופה תוצאות מצוינות בעיקר בקרב מי שסובלים מהתקרחות על רקע תורשתי והן נראות לעין בתוך 4-6 חודשים בטיפול קבוע.
  • פרופסיה – טבליה המיועדת לגברים הסובלים מהתקרחות (אינה מתאימה לנשים וילדים) ולטיפול יומי במשך 3 חודשים ומעלה. התרופה נמכרת במרשם רופא בלבד ולא תתאים למטופלים עם בעיות פוריות או בעיות בערמונית.

טיפול בטסיות דם – PRP

תאי הגזע משמשים כיום להאצת תהליכי ריפוי ותיקון טבעיים רבים ולכן בהחזרתם לגוף, ניתן לשנות את מרקם הקרקפת ולבלום את המשך ההתקרחות.

טיפול PRP (פלסמה עשירה בטסיות דם) מתרחש באמצעות דגימות דם קטנות, מהן תבודד הפלסמה שעשירה במרכיבי צמיחה ובחלבונים חיוניים והיא תוזרק בחזרה אל העור. הפלסמה צפויה להפעיל את המנגנון הטבעי של הגוף ולשקם את הרקמות, מה שיוביל לעצירת הנשירה ולצמיחה מחודשת.

תוספי תזונה וטיפול תזונתי

השיער שלנו מושפע מאוד מהשגרה התזונתית ולכן לא פעם כאשר מכניסים לתפריט מאכלים עשירים בברזל, אבץ או סידן, מתחדשת הצמיחה וההתקרחות נעצרת.

יחד עם זאת, הוויטמינים והמינרליים שמצויים במאכלים מן החי ובירקות מגיעים בכמות קטנה בלבד ועשויים שלא להספיק למצבי התקרחות משמעותית על רקע גנטי, או התקרחות נשית שנובעת משינויים הורמונליים בגיל המעבר או לאחר לידה וזקוקה לטיפול אפקטיבי ויעיל יותר.

במקרה כזה, הטיפול הטוב ביותר הוא לצרוך תוספי תזונה שמביאים את מאגרי הוויטמינים והמינרליים לאיזון ובכך משפרים את קצב הצמיחה. בכוחם של התוספים להצמיח שיער בריא וחזק יותר, שאיננו נוטה לשברים ולדקיקות שיגרמו לנשירה קשה. בצריכה של תוסף שמורכב ממרכיבים טבעיים בלבד, נעטפת הקרקפת בשכבת לחות אופטימלית כך שהיא לא תישאר יבשה ומגורה – דבר שמאפשר לנשירה להמשיך להתרחב גם לאזורים חדשים בהם ההתקרחות טרם החלה. בין תוספי התזונה, נרצה לציין את התוסף של חברת הומאוטריט, שנקרא HR GROWTH, והוא מגובה במחקר קליני. התוסף מעודד את הפעילות של תאי הגזע, האחראיים על צמיחת השיער, והוא מתאים הן לנשים והן לגברים.

דיקור

הרפואה הסינית מחזיקה באלפי שנות ניסיון בריפוי גורמים גופניים שאינם מחוללים את בעיית ההתקרחות באופן ישיר, אך בהחלט משפיעים על השיער ומצבו. כך למשל, מדקר טוב יוכל להפחית מתחושת המתח והחרדה של המטופל, שמחבלת מטבעה בצמיחת השיער התקינה ובכך לחדש את הצמיחה.

דוגמה נוספת היא של שיער יבש, דקיק ושביר, שלעתים מצביע על בעיה בכליות או הכבד. בעיה באיברים הפנימיים גורמת לא פעם למצבי התקרחות אצל ילדים ולכן הדיקור מהווה עבורם טיפול טבעי, איכותי ובטוח, עם יעילות גבוהה.

טיפול להתקרחות באמצעות דיקור מציע שחרור חסימות ותקיעות במקומות שמהם נגרמת הבעיה ובכך משפר את זרימת הדם אל הזקיקים ומביא לצמיחה איכותית. הדיקור יכול להתרחש באיברים שמשפיעים על שיער הקרקפת או בקרקפת עצמה, בהתאם לאבחון מקצועי.

איפור קבוע או קעקוע/ הדמיית שיער

שיטת המיקרופיגמנטציה צוברת תאוצה בשנים האחרונות, הודות ליכולתה להסתיר לחלוטין התקרחות באזורים ספציפיים כמו המצח, שביל האמצע או קרחת O אצל גברים (התקרחות גנטית המאופיינת בקרחת בכיפת הראש) ולהעניק מראה שיער קצוץ ואחיד, ללא ניתוח או תהליכי השתלה יקרים.

טכניקת הטיפול הנקראת גם "הדמיית זקיקי שיער" (או: איפור קבוע לקרקפת/ קעקוע שיער) יכולה להתמזג עם השיער הנוכחי על הראש וליצור מראה טבעי לאורך זמן, תוך שהיא משחזרת או מדמה את קו השיער המקורי, מטשטשת צלקות וכתמי לידה ומטפלת בהתקרחויות נקודתיות שעד כה לא נפתרו בדרך אחרת. השיטה מחזיקה בשביעות רצון גבוהה מצד המטופלים בה, אך מוטב שתכירו אותה לעומק דרך המאמר שלנו על הדמיית שיער כדי לקבל החלטה מתאימה.

תכשירי שיער נגד התקרחות

שוק תכשירי השיער גדוש בפתרונות למניעת התקרחות ובכל טווחי המחירים. בחנויות הטיפוח והפארם אפשר למצוא שמפו, מסיכות, אמפולות, תרסיסים ומשחות שמבטיחים למלא ולצופף את השיער, לעודד צמיחה חדשה ובריאה ולראות שיפור בתוך מספר חודשים בשימוש קבוע.

תכשירים אחרים אינם מגיעים מקטגוריית התמרוקים אלא מהעולם הטיפולי וכוללים רולרים, מכשירי עיסוי לקרקפת ופתרונות טכנולוגיים חדשניים כמו קשת לייזר שמוכוונים להגדלת אספקת הדם לזקיקי השיער ולעידוד התפתחותם.

השתלת שיער

על אף שהשתלת השיער נחשבת בעיני רבים כמוצא אחרון לבעיית ההתקרחות, היא בכל זאת מהווה את הטיפול הפופולרי והמוכר מכולם שמשתייך לעולמות הקוסמטיקה הרפואית. ההשתלה מבוצעת בכמה טכניקות אפשריות כאשר הבולטת מכולן היא FUE, בה נוטלים זקיקים בריאים מאזור אחר בקרקפת או העורף ומשתילים אותם בתעלות ייעודיות באזורים המקריחים. התוצאה המתקבלת היא של שיער ראש טבעי במראה הרצוי ופתרון קבוע לצמיתות להתקרחות באזורי ההשתלה.

כמובן שלתהליך יש מכלול רחב של מאפיינים ונתונים שצריך לקחת בחשבון ולכן נמליץ לכם להתעדכן לגביהם במדריך המקיף שלנו לביצוע השתלת שיער, המפרט את תהליך ההשתלה המלא.

הרפואה, הקוסמטיקה והמדע מציעים מספר נדיב של טיפולים בהתקרחות, כל אחד מהם צפוי להשפיע אחרת מבחינת שיפור הצמיחה אך להביא לפתרון המשך ההתקרחות ברוב הנסיבות. אם אתם לא בטוחים כיצד להתחיל, הצעד הראשון הוא להעריך את מצבכם הבריאותי אצל רופא מתאים ולבחור בגישה, המוצר או הטיפול שאפשר להתמיד בהם למשך כמה חודשים לפחות, עד שהתוצאות מתחילות להופיע.0

שאלות נפוצות:

הטיפולים הקיימים מבוססים על עידוד צמיחה חדשה בזקיקים, אותה משיגים בעזרת אספקת דם יעילה יותר לקרקפת. בשל כך טיפול תרופתי, בטסיות דם (PRP), דיקור ותוספי תזונה נחשבים ליעילים ביותר. לפתרון אסתטי קבוע לקרחות הקיימות ניתן לבצע הדמיית שיער או השתלה.

אם ההתקרחות בשלבים התחלתיים, נסו לשפר את שגרת הטיפוח והתזונה שמשפיעה מטבעה על שיער הקרקפת. אם הבעיה נמשכת כבר כמה חודשים, ניתן להתחיל ליטול מינוקסי ללא מרשם או לגשת לבדיקות רפואיות כדי לאבחן את מצבכם ולהחליט על סוג הטיפול

אם ההתקרחות נמשכת מעל 3-4 חודשים וללא צמיחה חדשה באזורים הקרחים, מומלץ לגשת לבדיקות דם ולרופא עור כדי להעריך את מצבכם הבריאותי המלא.

טיפולים בהתקרחות: אדם קירח מסתרק

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

התקרחות אצל ילדים

התקרחות אצל ילדים

התקרחות אצל ילדים נחשבת לתופעה לא נפוצה במיוחד, אך בהחלט קיימת. למעשה, כ-5% מהמטופלים בגילאי 3-17 צפויים להגיע לפחות פעם אחת לרופא העור ולהלין על

קרא עוד »
איש קירח חושב על הדמיית שיער

הדמיית שיער

התקרחות כתוצאה מצלקות, כוויות, תאונות, מצבים רפואיים או פשוט מכוח הגנטיקה, זוכה כיום למענה יעיל דרך עשרות פתרונות. אחד המעניינים מבניהם הוא הדמיית שיער, שפותרת

קרא עוד »
ראש של גבר מקריח

התקרחות גברית

במוקדם או במאוחר, התקרחות גברית הופכת לסוגיה שמעסיקה כל גבר ומאחוריה שאלת מיליון הדולר: האם וכיצד ניתן לשמר את מראה השיער ולבלום את ההתקרחות? כדי

קרא עוד »
נגישות