הדמיית שיער

איש קירח חושב על הדמיית שיער

פורמולה טבעית ייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירה שיעילותה הוכחה במחקר קליני!

התקרחות כתוצאה מצלקות, כוויות, תאונות, מצבים רפואיים או פשוט מכוח הגנטיקה, זוכה כיום למענה יעיל דרך עשרות פתרונות. אחד המעניינים מבניהם הוא הדמיית שיער, שפותרת את בעיית ההתקרחות בקרב כל הגילאים ובשני המגדרים ללא הבדל, ממש כאן ועכשיו. אז מה צריך לדעת על הטיפול ולמי הוא מתאים? הכל כאן: 

הדמיית שיער: מה חשוב לדעת?

הדמיית שיער היא למעשה סוג של טיפול מיקרופיגמנטציה (טכניקה קוסמטית-רפואית הידועה גם בשם איפור קבוע) המיושמת על תוואי הקרקפת – מחטים זעירות "מקעקעות" את האזור הרצוי (זהו איננו קעקוע אמיתי הנותר לנצח) ומדמות זקיקי שיער קטנים שמכסים את האזור. מדובר בפתרון מעולה לכל מי שרוצה למלא אזור דליל או מקריח ולהתחדש במראה שיער שופע.

הדמיית שיער לגברים

בקרב גברים כבר מדובר בטרנד של ממש, שפותר את הצורך של רבים במענה להתקרחות הגברית הטבעית ונסיגת קו השיער, אך מבלי להתמסר לטיפולי השתלה על כל השלכותיהם. הדמיית השיער ממלאת את אזורי הקרחת בקודקוד והמפרצים ויוצרת קו שיער חדש, ברור ומוגדר, עם שטח שופע המדמה שיער קצוץ בריא ועבה.

הדמיית שיער לנשים

נשים משתמשות בהדמיית השיער כדי לעבות אזורים דלילים או כאלה שלא התחדשה בהן הצמיחה מכל סיבה שהיא. מכיוון שהתקרחות אצל נשים מתקבלת יותר ב"שביל" השיער ולא בקו הקדמי, הטיפול יתמקד בעיקר שם ובדרך של טשטוש הניגודיות בין צבע השיער הטבעי לקרקפת.

חשוב להדגיש כבר עכשיו שככל יתר טיפולי המיקרופיגמנטציה, גם הדמיית השיער עשויה להכיל מספר תופעות לוואי בעוצמה נמוכה וחולפת. אדמומיות, גירוי, גלדים והבדלים בנקודות הצבע יהיו בולטים ומפריעים מאוד בהתחלה, אך ככל שתהליך ההחלמה מתקדם ומגיע לסיומו, התוצאה שנותרת משביעה רצון ומספקת לאורך שנים.

יתרונות התהליך

  • כיסוי שטחי קרקפת חשופים באופן שיוצר מראה שיער צפוף ובלתי מקריח.
  • טשטוש איכותי לצלקות, פצעים, כתמי לידה, כוויות וכל סימן אחר עקב טראומה בעור הקרקפת.
  • מעין איפור קבוע הנותר לפרק זמן ארוך, ללא מחויבות לפתרון נצחי.
  • זול משמעותית מטיפולי השתלת שיער.

חסרונות התהליך

  • התוצאה, טובה ככל שתהיה, מתפוגגת בסופו של דבר וצריך לחדש אותה אחת לתקופה.
  • יש להימנע באופן קבוע מחשיפה מוגברת וממושכת לשמש, כדי לשמר את התוצאה ולבלום את קצב דהיית הפיגמנט.
  • יש לשמור על תספורת שמתאימה לתוצאה הסופית של הדמיית השיער, כך שלא ניתן לבצע בו שינויים מאוד דרסטיים.
ראש של גבר, לפני ואחרי הדמיית שיער

מחטים ונקודות צבע: כך מתבצע טיפול מיקרופיגמנטציה

אז איך בדיוק מתבצע תהליך העבודה בטיפולי הדמיית השיער?

השלב הראשון כרוך בשיחת ייעוץ והתאמה מקצועית אצל מומחה העוסק בכך. בשל עליית הטיפול למודעות, הלך והתרחב גם מעגל נותני השירות בישראל – רובו מורכב מאנשי מקצוע מיומנים בטיפולי מיקרופיגמנטציה, אך מקצתו מכיל נותני שירות עם ניסיון מופחת. שיחת הייעוץ תעזור לכם לא רק להתאים את התהליך אלא לזהות את העומד מולכם ולהעריך את כדאיות הטיפול אצלו.

תהליך ההכנה בפועל כולל תיאום ציפיות ובדיקת הקרקפת, גוון השיער, כל האזורים שמצריכים טיפול ותכנון מדויק של היקף השיער, צורתו, קו השיער והפיגמנט. בסיום הפגישה, אפשר יהיה לתאם תור לטיפול ראשון.

את ההדמיה מבצעים על ידי סוג של מתקן חשמלי שצורתו דומה לעט ובקצהו מחט דקיקה, דומה לכל עט מקעקע (אך ללא חדירה לשכבת האפידרמיס). כעת, המטפל מבצע חתכים מיקרוסקופיים לאזורי הכיסוי, לתוכם יוזרק הפיגמנט וייצור את מראה הזקיקים המתבקש. אם מדובר בכיסוי נקודתי, הוא יהיה כרוך בטיפול אחד. אם הכיסוי הוא לכל הקרקפת, יידרשו 1-3 טיפולים. טיפולי המשך יבוצעו כל עוד יש צורך לשלב מספר פיגמנטים כדי ליצור תוצאה טבעית ומדויקת יותר.

הטיפול כרוך באי נוחות מסוימת בעיקר בשלבים הראשונים שלו וניתן לבצע אותו בהרדמה מקומית של הקרקפת עם משחה כמו אמלה.

תהליך ההחלמה והתחזוקה

מיד עם סיום הטיפול התוצאות כבר מופיעות על ראשכם וניתן ליהנות מהן. אבל אין שום טעם לצאת מכאן ליום בחוף הים או משחק כדורגל עם חברים – הזעה עלולה לגרום לגירוי מוגבר בקרקפת, שיתווסף לזה שכבר קיים כתוצאה מהטיפול עצמו. לכן יש להישאר בפעילות מתונה בישיבה או במנוחה בבית במשך 2-3 ימים ולשוב לשגרה לאחר מכן. אם נדרשתם לטיפול נוסף בקליניקה, יש לתאם אותו במרווח של שבוע אחד לפחות.

לאורך שלושת ימי ההחלמה אין לחפוף את השיער. כעבור עשרה ימים וכאשר כל הגלדים כבר החלימו לחלוטין, אפשר לגלח את הראש וליהנות מהתוצאה הסופית.

בשורה התחתונה:

הדמיית שיער היא בשורה מדהימה להמון גברים ונשים שלא מצאו עדיין את הדרך הטובה, הנוחה והבטוחה ביותר עבורם לטפל בבעיית דלילות או התקרחות. כעת מוצע לכולם פתרון אפקטיבי לפרק זמן ארוך (אך לא נצחי וקבוע) לשיפור מראה השיער, הנפח והצפיפות שלו.

שאלות נפוצות:

מדובר בטיפול מיקרופיגמנטציה לקרקפת, במסגרתו מחדירים פיגמנט בגוון טבעי לאזורים דלילים או מקריחים ויוצרים מראה של שיער טבעי, צפוף ובריא לכל דבר ועניין.

פעירת חתכים מיקרוסקופיים על הקרקפת, תאפשר למטפל להזריק פנימה פיגמנט מתאים וליצור מראה של זקיקי שיער צפופים באותה הנקודה.

אם ברצונך לכסות אזור קירח (כולל ראש מלא לגברים), צלקת, כתם לידה או פצע, לתת מענה יעיל בגישת "האיפור הקבוע" להתקרחות שלך, לקבל טיפול עם תוצאה במראה טבעי שאיננה השתלת שיער או רכישת פאה, מומלץ לקרוא את המאמר שלנו ולקבל החלטה.

טווח המחירים נע בין 3,000-12,000 ₪, תלוי בכמות המפגשים, רמת הקליניקה שנותנת את השירות, מיקומה וסוג הטיפול המדויק.

התוצאות מופיעות מיד, אך הנאה מלאה מהן תתרחש כעבור כ-10 ימים, לאחר שכל הגלדים החלימו.

טיפולי מיקרופיגמנטציה לקרקפת צפויים להחזיק 5-7 שנים. יש להביא בחשבון שהות ממושכת בשמש ללא הגנה לקרקפת שתאיץ את דהיית הפיגמנט.

לאחר החלמת הגלדים אפשר לגלח את הקרקפת עם מכונת גילוח או סכין. לאחר מכן, מומלץ להימנע מחשיפה ממושכת ותדירה מאוד לקרינת השמש (כדי למתן את קצב הדהייה).

ב-48 השעות שלאחר הטיפול ייווצרו אדמומיות וגירוי חולפים. ייתכן שגם כתמי הצבע ייראו לא אחידים, דבר שמסתדר מעצמו לאחר החלמה מלאה.

אין לחפוף את הראש בשלושת הימים הראשונים ולהימנע מכל פעילות במאמץ שתגרום להזעה בקרקפת. מומלץ להימנע ממריחת משחות לטיפול בגרד ובאדמומיות אלא אם קיבלתם הנחיה מפורשת לכך.

תיתכן תחושת חוסר נוחות לאורך הטיפול ובעיקר עם תחילתו, בשל רגישות הרקמות שעל הקרקפת. יחד עם זאת, הכאב לא משמעותי יותר מכל קעקוע וניתן לאלחש אותו טרם הטיפול.

הדמיית שיער היא פתרון זמני בלבד שיש לחדש מעת לעת. בנוסף לא ניתן לבצע שינויים מאוד מהותיים בתספורת (בשל המיזוג של הפיגמנט עם צורת השיער הנוכחית) ולהיחשף באופן מוגבר לשמש, עקב דהייה מואצת של הפיגמנט.

איש קירח חושב על הדמיית שיער

שאלות? אנחנו כאן לענות

מאמרים נוספים באותו נושא

טיפולים בהתקרחות: אדם קירח מסתרק

טיפולים בהתקרחות

נשירה מוגברת, שיער דקיק, שביר ודליל מובילים לא פעם להתקרחות. אבל האם יש מה לעשות עם זה? מיד תגלו אילו טיפולים בהתקרחות נחשבים ליעילים ביותר

קרא עוד »
התקרחות אצל ילדים

התקרחות אצל ילדים

התקרחות אצל ילדים נחשבת לתופעה לא נפוצה במיוחד, אך בהחלט קיימת. למעשה, כ-5% מהמטופלים בגילאי 3-17 צפויים להגיע לפחות פעם אחת לרופא העור ולהלין על

קרא עוד »
ראש של גבר מקריח

התקרחות גברית

במוקדם או במאוחר, התקרחות גברית הופכת לסוגיה שמעסיקה כל גבר ומאחוריה שאלת מיליון הדולר: האם וכיצד ניתן לשמר את מראה השיער ולבלום את ההתקרחות? כדי

קרא עוד »
נגישות